Kodu / Tootjad

Tootjad

Conegliano Valdobbiadene – keeruline nimi ühele unustamatule veinile: Prosecco superiore. Samas, head asjad ei pea olema lihtsad. 1. aprillil 2010. aastal, selleks et kaitsta mitmete põlvkondade kogemusi ja ainulaadset loodust, saabub DOCG ajajärk, kus G tähendab garanteeritud kvaliteeti, pudel-pudeli haaval. Conegliano Valdobbiadene on ajalooline tootmispiirkond ja DOCG on kõrgeim kvaliteedi kategooria, mille vein Itaalias saada võib.

Uurige rohkem

Alates aastast 1953 toodab perekond Deltetto kvaliteetveine Langhe ja Roero piirkonnas.
Toodang on mitmekesine, valikus on traditsioonilised Piemonte piirkonnale iseloomulikud punased veined nagu Roero Braja, Barolo Sistaglia, Barbera Rocca delle Marasche ja Barbera Bramé.

Uurige rohkem

Bonnaire šampanjamaja, mis asub Cramanti külas Côte des Blancsi keskel, alustas tegevust 1932. aastal.

Uurige rohkem

einitehasel edukaks ning elegantseid, aromaatseid ja intensiivse maitsega veine pakkuvaks ettevõtteks. 1880. aastal pani Luigi Grasso aluse traditsioonilisele perefirmale, mida antakse aja jooksul isalt üle pojale. Luigi tööd jätkas Ernesto ning tänasel päeval juhib ettevõtet Giulio, kes on oma teadmised ning armastuse viinamarjade vastu edasi andnud oma kolmele tütrele: Paolale, Federicale ja Valentinale. Ca’ del Baio asub Treiso linnas, Cuneo maakonnas, Langhe piirkonnas.

Uurige rohkem

Ca on lühend sõnast Casa – ehk siis kodu. Veinimaja asub Rabajà nõlvade ülaosas, mis on Barbaresco ajalooline tippveini cru piirkond.

Uurige rohkem

Ferenc Máté on Ungari kirjanik, kes oma kunstnikust naisega Candance’ga otsustasid siduda oma elu Itaaliaga ja rajada väikese veinimõis Toscanasse. Nende teekond oma veinini on andnud loomulikult ka inspiratsiooni mitmeks raamatuks. Eesti keeles on ilmunud aastal 2009 “Viinamägi Toscanas”. Nüüd on Máté veinid ka Eestis!

Uurige rohkem

Acetaia Leonardi – traditsioonid ja kogemused alates aastast 1871! Modena lähistel Magreta di Formigine linnakese kõrgema astme kohtu juures registreeris Leonardi perekond 19. sajandil vinegar-farmi (itaalia keeles acetaia).

Uurige rohkem

RITA Azienda Agricola ehk siis põllumajandustalu asub mägede vahel Rooma ja Rieti piirkonnas, mis on tuntud ka kui Sabina ning siin kasvatatakse oliivipuid ja valmistatakse oliiviõli iidsetest aegadest saadik. Juba Vana-Roomas katsid tähtsamate perekondade toidulaua parimad viljad nendelt maadelt.

Uurige rohkem