Kodu / MALIBRAN

Prosecco vahuveinid

Conegliano Valdobbiadene – keeruline nimi ühele unustamatule veinile: Prosecco superiore. Samas, head asjad ei pea olema lihtsad. 1. aprillil 2010. aastal, selleks et kaitsta mitmete põlvkondade kogemusi ja ainulaadset loodust, saabub DOCG ajajärk, kus G tähendab garanteeritud kvaliteeti, pudel-pudeli haaval. Conegliano Valdobbiadene on ajalooline tootmispiirkond ja DOCG on kõrgeim kvaliteedi kategooria, mille vein Itaalias saada võib. DOCG-märk tagab veini kõrgeima kvaliteedi igas tootmise etapis. Võrdluseks võib tuua, et DOCG-le vastavad ainult 44 tootjat ja DOC on omistatud 318-le kategooria tootjale. Prosecco on kerge ja mõnus moodne jook, mis leiab järjest rohkem pühendunud austajaid kõikjal maailmas, loodetavasti ka Eestis. Itaalias peetakse seda lausa igapäevajoogiks, tänu mahedale magusale maitsele ning kergusele. Proseccot valmistatakse Kirde-Itaalias, kindlal maa-alal, kuhu kuulub ainult 9 provintsi. Kvaliteetse vahuveini valmistamiseks kasutatakse erinevaid viinamarjasorte. Kõige olulisem (85% ulatuses) on kuldsete kollaste marjadega jõuline Glera, mis annab vahuveinile põhistruktuuri. Väike osakaal on ka kohalikel viinamarjasortidel – Verdiso, Perera ja Bianchetta.

Veinimaja ajalugu on sarnane paljudele teistele omataolistele: maatükk, viinamarjad ja perekonna traditsioonid. Veinikelder on Favrel’ pere omandis olnud rohkem kui 50 aastat. Vanaisa Gregorio rajas esimese veinikeldri Col San Martinosse, kuid 1950ndate alguses viis ettenägelik mees selle üle Susegana nõlvadele, kus ta võis tänu savisele pinnasele valmistada täidlasemat ja aromaatsemat veini. Ettevõtlikule nonno Gregoriole on pühendatud ka üks veinidest, armastatud vahuvein Gorio. 1970-ndatel võttis juhtimise üle Girolamo ning tänasel päeval juhib veinimaja enoloogi haridusega Maurizio. Veinimajas töötavad käsikäes uuendused ja teadmised, et muuta viinamarjad veiniks, mis säilitab oma värskuse ja aroomi. Viinamarjaistandused on täielikult kultiveeritud, kasutades Sylvozi süsteemi.

Malibrani lihtne ja selge slogan: ”Austame loodust ja tema vilju!” iseloomustabki kõige paremini perekonna pühendumist ja kirge maa vastu, mis võimaldab toota elegantseid ja naudingut pakkuvaid vahuveine.

Malibran – see on Itaalia stiil juua vahuveini!