Kodu / CA ROME

Ca on lühend sõnast Casa – ehk siis kodu. Veinimaja asub Rabajà nõlvade ülaosas, mis on Barbaresco ajalooline tippveini cru piirkond.

Alates aastast 1980 Ca Rome on klassikaliste punaste veinide kodu, kus Romano Marengo pühendunud töö tulemusena valmivad hõrgud ja kvaliteetsed tippklassi punased veinid. Romano kujundab personaalselt kogu toodangu, ca 30 000 pudelit aastas, abiliseks enoloogist poeg Giuseppe ja tütar Paola.

Viinamarjaistanduste kogupindala on ca 5 hektarit, osaliselt Barbaresco piirkonnas ja osaliselt Serralunga d’Albas, Barolo piirkonnas.

Ca Rome veinid tulevad Serralunga cru piirkonnast: Barolo “Rapet” Gold Label, Barolo “Ceretta” ja La Gamberaja Barbera d’Alba. Ning Barbarescost Barbaresco, Barbaresco “Maria di Brun” ja Barbaresco “Rio Sordo”.

Meie valikus on hetkel Ca Rome tippveinid Barolod – kuningate veinid ja meister Romano lemmik Barbaresco Maria di Brün, pühendatud tema emale. Kõik nad on jõulised ja tugeva struktuuriga veinid, aga samas elegantsed, heas tasakaalus.