Kodu / OLIO BELLINI

RITA Azienda Agricola ehk siis põllumajandustalu asub mägede vahel Rooma ja Rieti piirkonnas, mis on tuntud ka kui Sabina ning siin kasvatatakse oliivipuid ja valmistatakse oliiviõli iidsetest aegadest saadik. Juba Vana-Roomas katsid tähtsamate perekondade toidulaua parimad viljad nendelt maadelt.

Sabina asukoht Apenniinide ja Tiberi jõe vahelisel maa-alal on viljakas piirkond ning eriti sobilik põllumajanduskultuuride kasvatamiseks. Siin laiuvad oliivipuude salud, pehme kliima ja lubjakivirikas muld sobivad paljude erinevate oliivisortide kasvatamiseks.

Esimesed oliivipuude salud omandas Bellini perekond 1930.ndal aastal ning perekond juhib ettevõtet tänase päevani. Bellinidele kuulub 180 hektarit maad, kus kasvab üle 20 000 oliivipuu.

Paljud neist on vanad ja väärikad, aga samas on oliivide all olevate põldude arv kogu aeg kasvanud ja erinevas vanuses puud täiendavad teineteist.

Saagikoristus toimub käsitsi oktoobrist detsembrini ning kasutatakse ainult kvalifitseeritud tööjõudu, et tagada kvaliteetne tooraine ning vältida oliivipuude kahjustamist. 24 tunni jooksul pärast korjamist toimub oliivide külmpressimine valitud veskites, tootja pideva kontrolli all.

Bellini perekonna pühendunud töö tulemusena valmib mahe ja hõrk San Cesareo Extra Virgin oliiviõli. Suurepärases tootes on oskuslikult ühendatud piirkonna oliivikasvatuse ja õlitootmise traditsioonid.