Kodu / CA’ DEL BAIO Langhe D.O.C Chardonnay Valentìne

CA’ DEL BAIO Langhe D.O.C Chardonnay Valentìne

21.70 

  Ca del Baio veinimõisa peretütre Valentina signatuurvein.

  ,,The Dreams” on Hiina mallikunstniku Gao Xiang-i 2014 valminud maal pudeli etiketil. Valentinale meeldib väga see maal, milles ühe kontrastide armastaja kunst väljendub läbi hobuse jõu ja salapära koosmõjus tähtkujudega, mis loovad ajatu rahu ja lootuse õhkkonna. Pealkirjaga ,,unenägu” oli kindlasti ka periood, mil Valentina täiendas oma veinivalmistamise oskusi Prantsusmaal Burgundias Domain De Montille’s, mille mõjul valmis ka see veidi Burgundia stiilis vein.
  Veini on saadaval vaid limiteeritud koguses, kokku on valmistatud ainult 1600 pudelit.

  Aastakäik: 2021
  Viinamari: 100% Chardonnay
  Alkoholisisaldus: 13 %
  Piirkond: Langhe DOC
  Iseloomustus: Värvus kirgas õlgkollane. Aroom on intensiivne ja kompleksne, tunda on magusat õrna jasmiini, suhkrustatud sidrunit, aimatav vanilje ja karamelli nüanss. Kreemja tekstuuriga, veidi võine, fantastiliselt kihiline. Väga heas tasakaalus happesus, keha keskmiselt täidlane. Vein on värske ja särtsakas, väga elegantne ja sügav.

  Valmistamine: Fermentatsioon kontrollitud temperatuuril roostevabast terasest vaatides, küpsemine suurtes tammevaatides 1 aasta.
  Serveerimine: 12 °C, valge veini klaas.

  Toidusoovitus: Eelroad kalast ja lihast, pearoad valge lihaga, värsked juustud.
  Säilitamine: Veini võib nautida  korjeaastale järgnevast suvest, aga ta on siiski üsna noor ja talle võiks anda aega küpsemiseks. Õigetes
  tingimustes säilitatuna kannatab hoida kuni 10 aastat.