Kodu / CA’ DEL BAIO LANGHE RIESLING D.O.C 2021

CA’ DEL BAIO LANGHE RIESLING D.O.C 2021

13.80 

  Valge KPN vein

  Grasso perekonna kirg ja huvi Rieslingu sordi vastu väljendub selles esmakordselt Ca’ del Baio ajaloos toodetavas veinis. Ca’ del Baio Riesling kasvab jahedamatel ja tuulisematel põldudel ja annab edasi Langa piirkonna veinidele iseloomulikke parimaid omadusi.

  Langhe Riesling sai turule tulles kohe väga hea vastuvõtu osaliseks. Aastal 2018 valis Doctor Wine’i tiim selle viie Itaalia parima Rieslingu hulka.

  Aastakäik: 2021

  Viinamari: 100% Rhine Riesling

  Alkoholisisaldus: 13%

  Piirkond: Ferrere, Treiso

  Iseloomustus:  Õlgkollane roheka varjundiga värvus, intensiivne ja aromaatne, puuviljase alatooniga maitses on tunda ananassi ja mangot. Kuiv, elegantne ja hästi tasakaalustatud happe ja alkoholiga.

  Valmistamine: Viinamarjade õrnale pressimisele järgneb fermentatsioon temperatuuril ca 16°C roostevabast terasest vaatides. Vein küpseb enne pudelisse villimist 12 kuud.

  Serveerimistemperatuur: 8°C, valge veini klaas.Säilitamine: Vein on joomisküps  15 kuud pärast korjet. Rieslingule iseloomulikud mineraalsed noodid küpsevad ja võimenduvad mõne aasta jooksul säilitades püsival temperatuuril.

  Toidusoovitus: Oma peene ja puhta  maitsega on Langhe Riesling väga sobiv kaaslane kergetele eelroogadele, kalale, mereandidele ja värsketele juustudele.

  Säilitamine: Vein on joomisküps  15 kuud pärast korjet. Rieslingule iseloomulikud mineraalsed noodid küpsevad ja võimenduvad mõne aasta jooksul säilitades püsival temperatuuril.