Kodu / CA DEL BAIO

Nelja põlvkonna Grassode raske töö ja suur armastus maa vastu, on aidanud kasvada Ca’ del Baio veinitehasel edukaks ning elegantseid, aromaatseid ja intensiivse maitsega veine pakkuvaks ettevõtteks. 1880. aastal pani Luigi Grasso aluse traditsioonilisele perefirmale, mida antakse aja jooksul isalt üle pojale. Luigi tööd jätkas Ernesto ning tänasel päeval juhib ettevõtet Giulio, kes on oma teadmised ning armastuse viinamarjade vastu edasi andnud oma kolmele tütrele: Paolale, Federicale ja Valentinale. Ca’ del Baio asub Treiso linnas, Cuneo maakonnas, Langhe piirkonnas.

Ca’del Baio veinikeldris töötavad traditsioonid ja uuendused käsikäes. Lisaks kaasaegsetele temperatuurinäidikutega vaatidele, kasutatakse endiselt ka erineva suurusega põliseid puust tünne.

Veini valmistatakse viinamarjaistanduses, kus eriliste viinamarjasortide eest hoolitsetakse, töötades kire ja kogemusega päevast päeva, aastast aastasse. Ca’ del Baio veinid sünnivad lähedasest suhtest, mis algab viinamäelt ning jätkub veinikeldris.

Viinamarjaistandused, mille omanikud on pühendunud Nebbiolo, Dolcetto, Barbera, Moscato ja Chardonnay viinamarjasortide kasvatamisele, asuvad Treiso (Valgrande ja Marcarini) ning Barbaresco (Asili ja Pora) piirkondades.