Kodu / CA’ DEL BAIO BARBARESCO AUTINBEJ D.O.C.G

CA’ DEL BAIO BARBARESCO AUTINBEJ D.O.C.G

22.00 

  Punane KPN vein

  Traditsioonid räägivad Autinbej, Ca del Baio perekonna Barabarescode värske liikme kaudu.  Nimi Autinbej on austusavaldus Giulio Grasso isale Ernestole, kes kasutas tihti piemonte-keelseid sõnu viinamägede paremate saaduste kirjeldamiseks.

  Aastakäik: 2018

  Alkoholisisaldus: 14,5%

  Viinamari: 100% Nebbiolo

  Piirkond: Treiso

  Iseloomustus: Tume granaatpunane värvus vanaroosa varjundiga. Intensiivne puuviljane, vaarikamoosine aroom. Magusvürtsikas, vihjed kakaole. Suus tundub Autinbej soe,  järelmaitse on pikk, tanniinid kerged ja mõnusa puuviljase järelmaitsega.

  Valmistamine: Kontrollitud temperatuuriga 9-15 päeva kesetev fermentsioon roostevabast terasest vaatides. Edasine küpsemine toimub suurtes sloveenia tammest vaatides 24 kuud ning seejärel veel vähemalt 4 kuud pudelis.

  Serveerimistemperatuur: 18 ° C, Burgundia klaas.

  Toidusoovitus: Lisaks traditsioonilisele Barabaresco sobivusele punase liha juurde, sobitub Autinbej oma struktuuri ja puuviljase intensiivsusega ideaalselt ka pardiliha ja sealihast roogade juurde. Samuti sobitub see ka magusate, hapukate ja vürtsiste kastmetega.

  Säilitamine: Autinbej avaldab oma suurepärase personaalsuse vähemalt 3 aastat pärast korjet ja stabiilsel temperatuuril säilitades areneb kenasti 10-15 aastat.