BROGAL VINI

BROGAL VINI on tootja ühest Itaalia väiksemast veinipiirkonnast Umbriast, mis asub kuulsa naabri Toscana küngaste varjus. Umbria on teinud väga lühikese aja jooksul kiire arengu ja moodne toodang on väärt veinisõprade tähelepanu. Piirkonnas kasvatatakse põhiliselt samasid sorte, mis Toscanas, kuid toodetakse ca kolmandiku võrra vähem. Umbria võlu on selles, et piirkond pole turistilik ning seal on suudetud hoida ajaloolisi traditsioone.

Esimesed teadaolevad märkmed Broccatelli perekonna veinialaste saavutuste kohta ulatuvad 18. sajandisse. Esiisa Giuseppe oli kirglik veinitootja, alati uhke oma tegemiste

ja tulemuste üle. Alates sellest ajast on põlvkond põlvkonnale traditsioone ning oskusi edasi andnud ja suure kire ning pühendumusega on veini tegemine jätkunud.

Tänasel päeval on BROGAL VINI ambitsioonikas tootja, kes esindab oma toodanguga piirkonna kahte tuntumat ala Torgianot ja Montefalcot. Torgiano laiub 50 hektaril ning siin kasvavad sordid „Chardonnay“, „Pinot Grigio“, „Malvasia“, „Grechetto“, „Trebbiano Toscano“, „Riesling“, „Cabernet Sauvignon“, „Pinot Nero“, „Sangiovese“ ja „Canaiolo“. Montefalco istandused ulatuvad 28 hektarini, seal kasvatatakse „Sagrantino“, „Sangiovese“ ja „Grechetto“ viinamarjasorte.

Kasutades paljusid erinevaid viinamarjasorte, pakub BROGAL VINI mõistliku hinna eest väga erinevaid maitseelamusi: nii jõulisi rustikaalseid aga samas mahlaseid  ja elegantseid punaseid kui  ka kergeid ja värskeid suviseid valgeid veine.